Podróż do świata przedmiotów z duszą
Architekci ze Studio.O. mają na swoim koncie spektakularne projekty budynków, wnętrz oraz krajobrazu. Nowatorskie pomysły i innowacyjna myśl projektowa sprawiły, że Aga Kobus i Grzegorz Goworek minimalizm zaczęli stopniowo łączyć z innymi stylami. Każdy z ich pomysłów jest niepowtarzalny, a jednocześnie odzwierciedla oczekiwania i indywidualny charakter danego klienta. Tak zrodziła się idea MUF – Modern Urban Furniture, czyli autorskiego projektu Studio.O.
MUF – Modern Urban Furniture by Studio.O. to projekt mebli charakteryzujących się minimalistyczną formą i dbałością o detal. Dzięki połączeniom różnych materiałów powstało wiele projektów, które architekci wykorzystują w swoich realizacjach. Elastyczność i możliwości zestawiania modułów pozwalają na ułożenie palety mebli pasujących do każdej przestrzeni.
W poszukiwaniu harmonii
Dla Studio.O. największa inspiracja to styl japoński, według którego przestrzeń domowa jest azylem, miejscem wyciszenia i ukojenia zmysłów. Osoby przebywającej we wnętrzu, nic nie powinno rozpraszać. Układ mebli musi być zaplanowany tak, aby ułatwić przepływ powietrza i energii.
– Meble MUF umożliwiają wykreowanie strefy komfortu według potrzeb użytkownika. Projektując mebel, skupiamy się przede wszystkim na miejscu, w jakim będzie on ustawiony i w jaki sposób będzie komponował się z otoczeniem. Dzięki swojej minimalistycznej formie i praktycznemu zastosowaniu, nasze meble są na tyle uniwersalne, że pasują do każdego rodzaju wnętrza utrzymując jego indywidualny charakter – mówi Aga Kobus.
Naturalność, unikatowość, detale
W swoich projektach, Studio.O. wykorzystuje naturalną kolorystykę – barwy ziemi dodają pomieszczeniom uniwersalności i elegancji. Ważna jest również ich symbolika. Czerń w Japonii odpowiada za energię i szczęście. Co więcej, podkreśla geometryczne formy mebli i dodatków oraz nie tworzy kontrastów, subtelnie współgrając z bielą i innymi naturalnymi barwami. Meble MUF charakteryzują się architektonicznym sznytem i prostotą. – Wszystkie łączenia płyt są ukryte, co daje wrażenie jednej scalonej bryły. Nie stosujemy uchwytów ani ozdobników. Zabudowy i meble według nas stanowią tło dla wydarzeń, ludzi i małych detali – głównych aktorów, którzy wypełnią wnętrze – tłumaczy Grzegorz Goworek. Architekci w swoich projektach wykorzystują jedynie naturalne materiały. Kontakt z nimi wzbogaca wyobraźnię, inspiruje i uspokaja. Głównym celem Agi i Grzegorza jest zaproszenie przyrody do domów klientów, a tym samym dostarczenie im naturalnych bodźców oraz stworzenie strefy umożliwiającej wyciszenie zmysłów.
Meble z duszą
Powrót do manufaktury jest dla architektów bardzo ważną kwestią, dlatego meble MUF wykonywane są w Polsce przez lokalnych rzemieślników. – Cenimy historię i rodzinne tradycje w projektowaniu. Dzięki nim produkty zyskują duszę, która potem tworzy indywidualny charakter wnętrza. Mamy ogromny szacunek do wzornictwa – opowiada Grzegorz Goworek. Architektom zależy również na tym, aby styl, który prezentują był odzwierciedleniem ich myśli. W przypadku MUF, obiekty powstają na ich oczach i mają nad nimi pełną kontrolę. Pozwala to na zadbanie nawet o najmniejsze detale, tu architekci wchodzą w rolę „rzeźbiarza”, nadając produktom unikatowości. Autorskie meble Agi i Grzegorza charakteryzują się wysokiej klasy okuciami i solidnym wykonaniem. Stwarza to możliwość na dopasowanie ich do niemal każdego wnętrza.
Więcej inspiracji na: http://studioorganic.pl/