Na stronie nowymagazyn.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Dajemy więcej niż tylko wiedzę

Wywiad z Małgorzatą Stawińską, założycielką i właścicielką Niepublicznej Placówki Oświatowej Creator

Od ilu lat działa Creator, czym się zajmuje i ile osób może pochwalić się ukończeniem Pani placówki?

Małgorzata Stawińska: Creator działa od ponad 10 lat. Organizujemy szkolenia otwarte dla osób dorosłych z zakresu projektowania wnętrz, ogrodów, stylizacji wnętrz i remodelingu. Prowadzimy też warsztaty i kursy związane z tą tematyką, które opracowywane są specjalnie na określone zamówienie i prowadzone w siedzibach firm. Przeszkoliliśmy w sumie kilka tysięcy osób.

W jaki sposób zrodził się pomysł na tego typu działalność edukacyjną? Dlaczego projektowanie wnętrz?

Pomysł na taką działalność to wypadkowa moich zainteresowań, wykształcenia i potrzeby spełniania się na poziomie działań prospołecznych. Mam ogromną satysfakcję, wiedząc, że nasze szkolenia potrafią poprawić, a czasami nawet całkiem zmienić jakość życia zawodowego naszych absolwentów. Miło mi dowiadywać się, że wielu uczestników naszych szkoleń dostaje dzięki Creatorowi przysłowiowego wiatru w żagle i osiąga sukcesy w nowej branży, zaczynając robić to, co staje się jednocześnie ich pasją. Często słyszę, że powodem przyjścia na nasze kursy była chęć czy nawet potrzeba spróbowania czegoś nowego, co dawałoby poczucie zawodowego spełnienia.

Co wyróżnia Creatora od innych placówek edukacyjnych? Na co mogą liczyć uczestnicy szkoleń?

Wyróżnia nas wiele. Przywiązuję wielką wagę do jakości szkoleń, dlatego do ich prowadzenia poszukiwałam wykładowców, którzy posiadają nie tylko wymagane kompetencje i doświadczenie zawodowe, ale też dar przekazywania wiedzy i pasję, którą potrafią się dzielić. Absolwenci mogą u nas zawsze liczyć na merytoryczną pomoc nawet po zakończeniu szkoleń. Creator jest firmą, która jako pierwsza wprowadziła na rynek autorski projekt organizowania konkursów na najlepszy projekt zaliczeniowy pod patronatem medialnym. Współpracujące z nami media promują zwycięzców tych konkursów, dzięki czemu informacje o naszych najzdolniejszych absolwentach pojawiają się w nich cyklicznie. Staram się też, aby kursanci mieli możliwość poznania specyfiki branży poprzez udział w spotkaniach branżowych i zajęciach fakultatywnych w pracowniach projektowych i showroomach. Jak widać oferta Creatora jest bardzo duża. To nie tylko sam kurs czy pojedyncze szkolenie, ale szeroki pakiet usług.

Z kim współpracuje Creator?

Jak już wspomniałam, zajęcia prowadzą u nas najlepsi architekci, projektanci i plastycy. Wielu z nich to zdobywcy prestiżowych nagród, np.: dr hab. Jan Sikora, Szymon Hanczar, Magdalena Garncarz, Joanna Figurniak czy Agnieszka Łakoma. Creator współpracuje z najbardziej znanymi i uznanymi wydawnictwami i portalami, takimi jak: Weranda, Czas na Wnętrze, designteka.pl, sophisti.pl, biznes.meble.pl, Nowy Magazyn itp. Mamy też stałych partnerów – salony i pracownie projektowe, jak BoConcept, Prodesigne, Adriana Furniture, Peka, Bau-Service, Mesmetric czy Dago, w których obywają się dodatkowe szkolenia w ramach rozszerzenia zajęć z materiałoznawstwa, technologii czy współpracy z klientami.

Jakie ma Pani plany na dalszą działalność?

Creator, jak na nazwę przystało, jest firmą twórczą, która cały czas się rozwija i udoskonala swoje usługi. Sama jestem osobą kreatywną i nie przepadam za stagnacją. Mam kilka nowych i, wydaje mi się, atrakcyjnych pomysłów. Wierzę, że wkrótce wprowadzę je w życie, ale nie chciałabym ich na razie zdradzać. Wszystkie informacje pojawią się wkrótce na stronie internetowej Creatora www.creator.net.pl, na którą serdecznie zapraszam.

Dziękuję za rozmowę.

Nowy Magazyn objął patronatem szkolenia prowadzone przez placówkę Creator.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *